logo
logo icon

Mesleki Ustalık Hizmet Sözleşmesi

TEKNİK USTAM

MESLEKİ YEMİN SÖZLEŞMESİ

AMAÇ:

 Çakmak Mahallesi Selvi Caddesi No:1/8 Ümraniye İstanbul adresinde faal Teknik Ustam Mühendislik LTD. ŞTİ tarafından, İş Merkezi, AVM ve site yönetimlerinin, apartman yöneticilerinin  ve bireysel olarak Tüketicinin ihtiyaç duyduğu teknik servis, tamirat, tadilat işlerinde USTA ARAYAN ile bu hizmetleri verecek olan USTALARI, akıllı telefon uygulaması, gerek sosyal ağ reklamları gerekse ilan, broşür, yazılı görsel mecralarda reklam ile birebir müşteri ziyaretleri neticesinde aşağıdaki taahhütler ve şartlar dâhilinde buluşturulması amaçlanmıştır. Bu amacın en iyi dürüst ve güvenilir şekilde yapılması için Teknik Danışmanlık bünyesindeki ustalar ve müşterilerin zarara uğramaması ve her üç tarafın da mağduriyeti olmaması adına, meslek ahlakına yönelik yemin ile sürecin işleyişi kuralları ve tarafların hukuken de bağlayıcı taahhüdüdür.

MADDE-1 Teknik Ustam Mühendislik LTD.ŞTİ tarafından ustaya verilecek iş taleplerini doğruca ve dürüstçe yerine getirecek ve müşterilerle kalıcı-düzenli ilişki kurmayacaktır.

MADDE-2 Usta, Teknik Ustam tarafından verilen işlerde müşterilerle kalıcı/devamlı ilişki bağı kurmayacağını, belirlenen ücret dışında başkaca ücret veya menfaat talebinin olmayacağını kabul, yemin ve taahhüt etmiştir.

MADDE-3  Usta İş sahalarında İSG politikalarına, kuralına uyacaktır.

MADDE-4 Bilmediği hiçbir hizmeti yerine getirmeyecektir.

MADDE-5 Teknik Ustam müşterilerini kendi bünyesine çekmeyeceğimi, müşteri tarafından iş taleplerini teknik ustam müşteri temsilcilerine yönlendireceğimi kabul ve taahhüt ederim. Aksi halde hem yeminime hem de sözleşmeye aykırılık nedeniyle cezai şart olarak belirlenen 15.000 Tl tutarı ilk talepte kayıtsız şartsız teknik Ustama ödeyeceğimi kabul ve taahhüt ederim.

MADDE-6 İş taleplerin sonunda ödeme türünü zorunlu olarak Sanal kredi kartı veya Havale/EFT ödemeye yönlendirilmesi ve ödenen tutarca fatura kesilmesi gerektiğini, müşteri tarafından ödenen dekontun info@teknikustam.com.tr ve 0850 259 44 24, 0-541 292 93 84 iletilmesi gerektiğini biliyorum. Hem kendim hem de yanımda çalışan bana yardımcı olacak olan usta ve çıraklarıma da bu hususları anlatmayı kabul ediyorum.

MADDE-7 Teknik Ustam İş transfer işleminden sonra müşterilerden ödeme türü olarak nakit alınmayacağını, nakit alım zorunda kalınması durumlarda ise 24 saat içerisinde teknik ustam şirketlerin hesabına aktarılmasını bildiğimi, Bu takdirde icrai işlemlerin ve avukat masraflarının tarafıma ait olacağını, ödenmeyen komisyonlar için aylık %5 temerrüt faizi uygulanacağını kabul ve taahhüt ediyorum. Ödemediğim bakiye var ise kaydım onay gerekmeksizin askıya alınacağını ve yasal icra takibine düşeceğimi biliyorum.

MADDE-8 Ürün/Malzeme ihtiyaçlarında teknik ustam destek birimleriyle irtibata geçilmesi ve en yakın anlaşmalı esnaf destek tedarikçiye gideceğimi biliyorum.

MADDE-9 Randevu taleplerinde belirlenen iş türüne göre kullanılacak veya satın alınacak ürün/malzemeler servis formunu dolduracağımı ve yazılan ürünleri kullanacağımı kabul ediyorum.

MADDE-10 Teknik Ustam Mühendislik LTD.ŞTİ tarafından verilen iş talepleri doğrultusundaki hizmetlerimi dürüstçe, hilesiz yapacağım. Servis hizmetinde sahte, çalıntı malzeme kullanmadan, tüketiciyi aldatmadan yanıltmadan işimi yerine getireceğimi kabul ve taahhüt ederim.

MADDE-11 Müşteriler iş talepleri doğrultusunda iş tesliminden sonra ödenecek fatura tutarının karşılığını nakit olarak öder ise ilgili usta 24 saat içerisinde 7. Madde belirlenen tutarı Teknik Ustam Mühendislik LTD.ŞTİ ait  TR 95 0006 2000 7590 0006 2953 66 nolu IBAN hesabına açıklamalı olarak yatıracağımı ve dekontunu 0-541-292 93 84 numaralı whatsapp veya info@teknikustam.com.tr adresine SERVİS FORM SERİ NO bilgisiyle göndereceğimi kabul ve taahhüt ederim. Ödeme yapmayan ustalar ise yine yukarıdaki 7. Madde düzenlenen şartlarda ve temerrüt faiziyle icra takibe alınır Teknik Ustam,  iş yönlendirilecek ustalar listesinden çıkarılır.

MADDE-12 Arızalı ürün yerinde tamir yapılması eğer yerinde tamiri mümkün değil ise ÜRÜN TESLİM ALMA FORM evrakın doldurulmasını asıl nüshasını müşteriye bir kopyasının ustada bir kopyasını da teknik ustam merkezine Whatsapp veya mail ile ileteceğimi biliyorum.

MADDE-13 Teknik Ustam şirketlerin tarafından Esnaf Desteği ve İş ortaklarına açılan özel kontrol panellerini kendi özel işlerinde kullanmayacağımı bildiğimi,

MADDE-14 Kontrol Panellerinde mevcut iş görevlendirmelerini 24 saat içerisinde gidereceğimi bildiğimi,

MADDE-15 Teknik ustam şirketleri tarafından sunulan paket içerikleri teknik ustam tarafından gerçekleşmediğinde iş ortaklarımız tarafından gerekli tüm yasal süreçlerine ilişkilendirme hakları bulunduğu,

MADDE-16 Teknik Ustam şirketleri tarafından verilen ürün veya cihazlara herhangi bir zarar verici kullanım, kırma veya kaybolma gibi hususlarda usta, iş ortakları, esnaf desteklerin teknik ustam şirketlerine ürün veya cihazların bedeli kadar ödemem yapacağına,

MADDE-17   Teknik Ustam şirketleri tarafından iş transferlerin ödemelerini ustaların, İş ortakların sorunsuzca iş tesliminden 24 saat içerisinde beyan etmiş oldukları hesaplarına aktarılacağı,

MADDE-18 Teknik Ustam Şirketleri tarafından müşterilerin memnuniyeti için yapılan görüşmelerde müşteri eksik hizmet talebinde bulunduklarında ilgili usta / iş ortakları ücretsiz olarak hizmeti tamamlayacağını,

MADDE-19 Mesleki ustaların iş transfer işleminden sonra müşterinin yanında teknik ustam müşteri temsilcilerimizi arayıp, müşterinin ödeyeceği tutarınca teknik ustam tarafından fatura evrakı düzenleneceğini ihbar etme zorunda olduğumu biliyorum.

MADDE-20 İş bu süreçlerde elde edeceğim müşteri bilgileri ile işe dair bilgileri kesinlikle başkaları ile paylaşmayacağımı, işe dair fiyat iş bilgilerini sır olarak saklayacağımı kabul ve taahhüt ederim. Aksi halde KİŞİSEL VEİRLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN (KVKK) ile HAKSIZ REKABET ŞARTTLARINI İHLALDEN dolayı servis sağlayıcısı Teknik Ustam ile ilgili iş sahiplerinin şikâyetçi davacı olması halinde tüm sorumluluğun hukuki ve cezai olarak tarafıma ait olacağını kabul ve taahhüt ederim.

MADDE-21 İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda öncelikle ISTAC TAHKİM yargılamasına müracaat edileceğini kabul ve taahhüt ediyorum.  

MADDE-22 İşbu sözleşmede yazılan hususları kabul ile bilgilendiğimi, sözleşmeye uyacağımı, taahhütlerimi yerine getireceğimi kabul, taahhüt ile kutsal saydığım inanç ve değerler ile namus ve şerefim üzerine yemin ederim. İşbu sözleşme …… tarihinde, Ümraniye’de İKİ NÜSHA olarak imza edilip birer nüshası taraflara verilmiştir.

 

X

Sepetiniz

Boş Sepet

Ara Toplam
₺0.00
UYGULAMAK
0